Agrowłókniny

Oferta Eurofolie.pl to agrowłóknina biała, czarna i brązowa od najlepszych na rynku producentów. Nasze produkty to idealne okrycia dla roślin i gleby zarówno zimą, jak i wiosną, wykonane z najwyższej jakości tworzywa polipropylenowego pozwalającego na łatwy przepływ wody, tlenu i nawozu oraz kontrolę temperatury. Agrowłóknina zwiększa ochronę upraw przed mrozem i wiosennymi przymrozkami, wiatrem i nadmiernym nasłonecznieniem, osłania zasadzone nasiona przed ptakami i zwierzyną, a także zapewnia wysoką ochronę roślin przed szkodnikami i pozwala roślinom przezimować. To doskonałe rozwiązanie do ogrodów, szklarni, pól, sadów czy tuneli foliowych nadające się do zabezpieczenia gleby, krzewów, drzew ozdobnych, upraw warzywnych i owocowych. Producent agrowłókniny zapewnia jej dostępność w różnych wymiarach, z wzmocnionymi brzegami, które ułatwiają mocowanie tkaniny i lepiej zabezpieczają warunki do ściółkowania i ochrony roślin. Sprawdź parametry naszych produktów i wybierz ten idealny.Agrowłóknina / Co to jest agrowłóknina? / Agrowłóknina – właściwości / Co daje agrowłóknina? /
Rodzaje agrowłókniny, czyli jaki kolor kupić? / Biała agrowłóknina – agrowłóknina do okrywania / Biała agrowłóknina 19g /
Biała agrowłóknina 23 g / Agrowłóknina czarna i brązowa – agrowłóknina do ściółkowania / Agrowłóknina ściółkująca czarna 50 g / Agrowłóknina brązowa / Agrowłóknina - jak mocować? / Agrowłóknina — gdzie zamontować? / Dla kogo przeznaczona jest agrowłóknina? /
/ Cena - ile kosztuje agrowłóknina? / Zamów skuteczną ochronę dla swoich upraw, jaką daje agrowłóknina z Eurofolie.pl

Agrowłókniny 

Jest 44 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 44 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 44 elementów

Eurofolie.pl to producent agrowłókniny ściółkującej i ochronnej stosowanej między innymi w ogrodnictwie i rolnictwie. Agrowłóknina w naszej ofercie to produkt wysokiej klasy. Dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych i w różnych grubościach. Materiał ten jest niezwykle trwały, a jednocześnie przepuszczalny, a także łatwo się go montuje. Poznaj właściwości, zastosowanie i rodzaje agrowłókniny, które oferuje nasz sklep internetowy.

Co to jest agrowłóknina?

Agrowłóknina to lekki materiał do ściółkowania lub okrywania i ochrony roślin, spleciony z włókien poliuretanowych. Włókna te zapewniają trwałość agrowłókniny i jej przepuszczalność dla powietrza, wody i światła. Agrowłóknina reguluje warunki rozwoju roślin, pozwalając im na szybszy wzrost. Skutecznie chroni je także przed szkodnikami i niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Agrowłóknina – właściwości

Właściwości agrowłókniny tłumaczą jej szerokie zastosowanie i znakomitą trwałość. Są to:

 • stabilizator UV zwiększający jej wytrzymałość,
 • przepuszczalność dla wody i powietrza, poprawiających stan gleby i roślin,
 • przepuszczalność dla światła które jest warunkiem odżywiania i rozwoju roślin,
 • przepuszczalność dla pary wodnej, zapewniająca większy przepływ wody przez barierę materiału,
 • charakterystyczny splot włókien, który zwiększa odporność tkaniny na rozerwanie,
 • wzmocnione obrzeże, dzięki któremu agrowłóknina nie pruje się wzdłuż krawędzi.

Wyżej wymienione cechy sprawiają, że agrowłóknina znalazła tak szerokie zastosowanie w rolnictwie, sadownictwie i uprawach w domowych ogródkach.

Co daje agrowłóknina?

Dzięki swoim właściwościom agrowłóknina umożliwia skuteczną ochronę roślin i poprawę ich życiowych warunków w różnych porach roku. Korzyści, jakie pomaga osiągnąć agrowłóknina, to:

 • ochrona mechaniczna przed szkodnikami,
 • ochrona roślin przed spadkiem temperatury, a zwłaszcza przed mrozem,
 • wzrost wartości odżywczych (w tym wilgotności) gleby,
 • eliminacja ryzyka inwazji chwastów,
 • skuteczna ochrona przed opadami gradu i silnym wiatrem,
 • ochrona gleby i roślin przed utratą wody,
 • ochrona przed wysuszeniem roślin i gleby,
 • wzmocnienie systemu korzeni roślin,
 • umożliwienie roślinom bezpiecznego przezimowania,
 • zwiększenie obfitości plonów.

Korzyści, jakie pozwala uzyskać agrowłóknina, różnią się w zależności od rodzaju materiału i jego zastosowania, a także od jego gramatury.

Rodzaje agrowłókniny, czyli jaki kolor kupić?

Agrowłóknina występuje w dwóch odmianach. Agrowłóknina biała służy otulaniu roślin na wiosnę, agrowłóknina czarna stosowana jest zaś do ściółkowania gleby. Ta druga odmiana spełnia jeszcze jedno kluczowe zadanie. Zapobiega rozwojowi i inwazji chwastów.

Biała agrowłóknina – agrowłóknina do okrywania

Biała agrowłóknina to idealny materiał do otulania roślin na wiosnę. Chroni je przed zimnem, mrozem, wiatrem i szkodnikami. W zależności od swej gramatury agrowłóknina zapewnia też różny stopień wzrostu temperatury wewnątrz otuliny. Biała agrowłóknina nadaje się idealnie do tworzenia kapturów ochronnych. Stanowią one najlepszą ochronę dla upraw na zimę.

Biała agrowłóknina 19g

Biała agrowłóknina o gramaturze 19 g jest średniej grubości materiałem, który stosowany jest do osłaniania roślin na wiosnę. Chroni je przed lekkimi przymrozkami, zapewnia dopływ czynników i składników odżywczych oraz skutecznie ochrania uprawy przed szkodnikami i chorobami.

Biała agrowłóknina 23 g

Biała agrowłóknina 23 g to najgrubsza z białych agrowłóknin, a zarazem i najtrwalsza z nich. Zwykle zachowuje wszystkie swoje właściwości na dłużej niż cieńsze materiały. Tworzy szczelną otulinę dla roślin, zapewniając w swym wnętrzu wyższą temperaturę niż pozostałe tkaniny. Ta agrowłóknina zalecana jest przede wszystkim dla roślin najbardziej wrażliwych na mróz. To także idealne rozwiązanie na czas wyjątkowo chłodnej wiosny.

Agrowłóknina czarna i brązowa – agrowłóknina do ściółkowania

Agrowłóknina czarna i brązowa to materiały stworzone do ściółkowania gleby, zwłaszcza na nierównym podłożu. Jej nierówna powierzchnia i odciśnięte w niej rowki pozwalają na pokrycie jej materiałem obciążającym. Cechy te zmniejszają ryzyko zsunięcia się kamieni z agrowłókniny.

Agrowłóknina ściółkująca czarna 50 g

Agrowłóknina ściółkująca czarna o gramaturze 50 g to mocne tworzywo ochronne. Agrowłóknina ta pozwala na skuteczną ochronę gleby przed utratą wilgoci i soli mineralnych, niezbędnych do prawidłowego wzrostu zdrowych roślin. Agrowłóknina ta zwiększa temperaturę gleby, przepuszcza wodę i wzmacnia korzenie roślin. Agrowłóknina umożliwia znaczną redukcje zastosowania nawozów chemicznych, gdyż zapewnia też ich świetną przepuszczalność. Ponadto chroni uprawy przed szkodnikami, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania środków owadobójczych.

Agrowłóknina brązowa

Brązowa agrowłóknina nadaje się do ściółkowania równie dobrze co jej czarny odpowiednik. Warto zdecydować się na wariant brązowy, jeśli agrowłóknina ma być jak najmniej widoczna. Agrowłóknina ta sprawdza się na przykład wtedy, gdy chcemy pokryć ją kawałkami kory.

Agrowłóknina brązowa

Montaż agrowłókniny wymaga bardzo niewiele czasu i pracy. Czarna agrowłóknina powinna zostać przycięta do wymiaru obszaru, który ma pokryć. Następnie wycinamy w niej otwory na rośliny, mocujemy ją do podłoża i oczyszczamy z pozostałości gleby. Działanie to ma zapobiec wykiełkowaniu chwastów z nasion, które mogły zabłąkać się w resztkach gleby.

Agrowłóknina biała montowana jest wokół roślin. Należy wyciąć kawałek, który wystarczyć będzie do otulenia rośliny i do przytwierdzenia otuliny do podłoża. Materiał mocujemy wokół rośliny za pomocą zwykłego sznurka. Do podłoża zaś przytwierdzamy ją za pomocą kotwic, kołków, kamieni lub gruzu.

Tak zamocowana agrowłóknina skutecznie ochroni uprawy. Ponadto umożliwi instalację urządzeń nawadniających i swobodne przemieszczanie się po niej.

Agrowłóknina - jak mocować?

Montaż agrowłókniny wymaga bardzo niewiele czasu i pracy. Czarna agrowłóknina powinna zostać przycięta do wymiaru obszaru, który ma pokryć. Następnie wycinamy w niej otwory na rośliny, mocujemy ją do podłoża i oczyszczamy z pozostałości gleby. Działanie to ma zapobiec wykiełkowaniu chwastów z nasion, które mogły zabłąkać się w resztkach gleby.

Agrowłóknina biała montowana jest wokół roślin. Należy wyciąć kawałek, który wystarczyć będzie do otulenia rośliny i do przytwierdzenia otuliny do podłoża. Materiał mocujemy wokół rośliny za pomocą zwykłego sznurka. Do podłoża zaś przytwierdzamy ją za pomocą kotwic, kołków, kamieni lub gruzu.

Tak zamocowana agrowłóknina skutecznie ochroni uprawy. Ponadto umożliwi instalację urządzeń nawadniających i swobodne przemieszczanie się po niej.

Agrowłóknina — gdzie zamontować?

Agrowłóknina stosowana jest wszędzie, gdzie uprawy lub gleba wymagają solidnej ochrony.

Zamontować ją można:

 • w ogrodach przydomowych i botanicznych (świetnie sprawdza się do otulania róż),
 • w sadach,
 • na polach,
 • na działce,
 • w szkółkach leśnych,
 • na zielonych pasmach autostrad i miejskich ulic,
 • w zielonych przestrzeniach miejskich, na przykład w parkach.

Ze względu na swe szerokie zastosowanie, agrowłóknina jest cennym nabytkiem dla wielu Klientów.

Dla kogo przeznaczona jest agrowłóknina?

Klienci, dla których przeznaczona jest agrowłóknina z naszej oferty to przede wszystkim:

 • firmy ogrodnicze,
 • ogrody botaniczne i dendrologiczne,
 • rolnicy,
 • właściciele sadów,
 • właściciele działek i ogródków,
 • służby troszczące się o zieleń miejską,
 • pracownicy leśnictwa.

Agrowłóknina to nie tylko materiał niezbędny wielu jej użytkownikom. Na popularność produktu ma także wpływ bardzo korzystna cena.

Cena - ile kosztuje agrowłóknina?

Agrowłóknina jest rozwiązaniem o wiele tańszym od agrotkaniny. Agrowłóknina w naszym sklepie dostępna jest w przedziale około 50-800 zł za rolki różnych grubości.

Zamów skuteczną ochronę dla swoich upraw, jaką daje agrowłóknina od sprawdzonych producentów z Eurofolie.pl

Jeśli chcesz ochronić swoje cenne uprawy przed mrozem, szkodnikami i wiatrem, agrowłóknina jest doskonałą barierą dla tych szkodliwych czynników. Zamów agrowłókninę, by uniknąć szkód, jakie wyrządzić może Twoim roślinom zima. Zapewnij im najtrwalszą otulinę i pełnowartościową glebę.Zobacz produkty