Sterowniki do nawadniania ogrodów

Sterownik do nawadniania ogrodu wchodzi w skład automatycznego systemu nawadniania. Jest bardzo istotnym elementem całego mechanizmu podlewania roślinności. Oferujemy:

Zewnętrzny sterownik do nawadniania ogrodu – cechuje się odpornością na warunki atmosferyczne oraz zewnętrznym zasilaniem. Może również posiadać czujnik deszczu, który pozwala na optymalne zarządzanie nawadnianiem.

Wewnętrzny sterownik do nawadniania ogrodu – jest przeznaczony do zamontowania w garażu, piwnicy lub innym miejscu, które nie jest wystawione na działanie warunków atmosferycznych.

W naszej ofercie znajdują się modele 2, 4, 6, i 8 sekcyjne. Sterownik to nawadniania ogrodu, to urządzenie pozwalające na ustawienie optymalnego podlewania dla każdej sekcji ogrodu. Umożliwia odpowiednie nawilżenie gleby przez cały rok. Wśród dostępnych opcji podlewania wyróżnia się między innymi podlewanie sezonowe lub podlewanie wybrane dni, np. w dni parzyste. Czujnik deszczu jest bardzo funkcjonalnym elementem całego systemu nawadniania, ale sterownik do nawadniania posiada funkcje pozwalające na ominięcie tego czujnika w razie potrzeby lub ustawienie przerw w podlewaniu roślin. Zaawansowane opcje czynią ze sterowników do nawadniania ogrodu sprzymierzeńców dla wszystkich miłośników zieleni, którzy jednocześnie uwielbiają lub są zmuszeni spędzać sporo czasu poza domem.

Sterowniki do nawadniania ogrodów świetnie sprawdzają się jako elementy służące do planowania i programowania czasu, w jakim woda ma być dostarczana roślinom. Z ich pomocą można dokładnie określić dni tygodnia i pory dnia, w jakich rośliny mają być podlewane, a nawet czas trwania samego nawadniania. Wszystkie modele są intuicyjne oraz łatwe w obsłudze. Sterownik do nawadniania ogrodu posiada wbudowaną pamięć, która chroni zapisane dane i ustawienia nawet w sytuacji, kiedy zabraknie prądu. Dużą popularnością wśród entuzjastów zieleni cieszy się nocne nawadnianie ogrodu. Zwolennicy takiego rozwiązania wskazują, że w nocy cała woda służąca do podlewania wnika w głąb ziemi. Z kolei w ciągu dnia część wody wyparuje pod wpływem wyższej temperatury. Ponadto nocą ciśnienie wody jest dużo większe niż w ciągu dnia. Ma to korzystny wpływ na równomierne podlewanie roślin. O skuteczności całego systemu nawadniania decydują najmniejsze szczegóły. Warto zadbać, aby całość była skomponowana w przemyślany sposób.

Sterowniki do nawadniania ogrodów

Jest 32 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 32 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 32 elementów

Sterowanie nawadnianiem ogrodu

Do sterowania nawadnianiem ogrodów świetnie nadają się zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne sterowniki. Ważne jest, aby wszystkie elementy składające się na zintegrowany system nawadniania były dopasowane do rodzaju przestrzeni, jaką mają podlewać oraz do siebie nawzajem. Tylko to daje gwarancję sukcesu i spełnia oczekiwania miłośników ogrodów. Sterowanie nawadnianiem ogrodu to połączenie wielu elementów. Jednym z najważniejszych jest elektrozawór, który skutecznie reguluje ilość wody zużywanej do podlewania zieleni. Pozwala to na znaczne zaoszczędzenie pieniędzy. Zawór powinien być dobrze dopasowany do ciśnienia wody i reszty elementów składających się na cały system nawadniania. Sterownik do nawadniania ogrodów może zarządzać działaniem całego systemu zraszaczy wynurzanych, zraszaczy przenośnych oraz nawadnianiem kropelkowym. Dużą swobodę i funkcjonalność dają modele wielosekcyjne, które umożliwiają zaplanowanie optymalnego podlewania dla każdej sekcji z osobna. Sterowniki do nawadniania ogrodu wyposażone są w wyświetlacze i systemy, które są łatwe i proste w obsłudze.

Do zalet stosowania sterowników do nawadniania należą niewątpliwie:

- duża oszczędność czasu – raz ustawiony sterownik będzie zarządzał całym systemem nawadniania, nawet kiedy właściciel ogrodu nie będzie o tym pamiętał,

- optymalna ilość wody w roślinach – urządzenie samo mierzy ilość wody, jaką wykorzystuje do nawodnienia ogrodu, nie trzeba jej dokładnie dozować za każdym razem,

- ochrona przed nadmiernym nawodnieniem – dzięki czujnikom deszczu rośliny nie dostają zbyt dużych ilości wody, a system wyłącza się podczas opadów,

- oszczędność pieniędzy i troska o środowisko naturalne - dzięki zoptymalizowanemu dostarczaniu wody można obniżyć rachunki i zapobiec marnowaniu się tego cennego zasobu,

- bujna i bogata roślinność, dzięki zapewnieniu optymalnych warunków do wzrostu,

- większe plony – w przypadku roślin jadalnych,

- więcej czasu na relaks w ogrodzie i radość z posiadanej zieleni bez zbędnych, męczących obowiązków.

Korzyści z zastosowania systemu nawadniania w całości rekompensują wydatki poniesione na inwestycję w ten innowacyjny system. Sprawdź naszą ofertę sterowników do nawadniania ogrodów!