Linie kroplujące

Linie kroplujące w ofercie Eurofolie.pl to naziemne i podziemne instalacje zapewniające dostosowane do potrzeb podłoża nawadnianie ogrodu. Oferujemy czarne i brązowe linie kroplujące bez kompensacji ciśnienia zapewniające wyjątkowo długie ciągi poziome i stałe natężenie przepływu niezależnie od nachylenia terenu.

Dostępne w naszej ofercie produkty są trwałe i elastyczne. Umożliwiają łatwy montaż i dowolne zginanie bez ryzyka pęknięcia czy kruszenia materiału. O wytrzymałości naszych produktów decyduje też fakt, że są wysoce odporne na wszelkie środki chemiczne, działanie mikroroślinności i promienie UV, dzięki czemu zachowują swą pełną funkcjonalność przez maksymalnie długi czas.

Linie kroplujące w ofercie sklepu są niezawodne i dostosowane do potrzeb użytkowników. Produkty te pasują do różnych wciskanych końcówek, a ich opatentowane emitery przepłukują się same w trakcie nawadniania, zapobiegając niedrożności i oszczędzając czas użytkownika. Nasze produkty dostępne są w wielu modelach i wymiarach, co umożliwia precyzyjne dopasowanie ich funkcji do potrzeb każdego projektu nawadniania. Wszystko to sprawia, że linie kroplujące w Eurofolie.pl gwarantują niezawodne nawadnianie rozległych przestrzeni, optymalne odżywienie roślinności i utrzymanie ogrodu lub sadu w doskonałym stanie.

Wszystkie nasze linie kroplujące cechuje najbardziej korzystny stosunek jakości do ceny na rynku. do Sprawdź pozostałe parametry naszych produktów i wynikające z nich korzyści.Linie kroplujące / Czym są? / Jakie korzyści zapewniają? / Do czego można stosować? /
Jakie mają właściwości? / Jakie są rodzaje? / Naziemne /
Podziemne / Z kompensacją ciśnienia / Jak je zamontować? / Ile kosztują? / Dlaczego warto je kupić w Edufolie.pl? / Zamów linie kroplujące w naszym sklepie i ciesz się wypoczynkiem wśród bujnej roślinności

Linie kroplujące 

Jest 4 produktów.
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Linie kroplujące stanowią znakomity sposób na nawodnienie i odżywienie Twojej roślinności. Zamontować je można niemal wszędzie, a dzięki nim Twoje uprawy, trawniki i kwiaty będą rosnąć jeszcze piękniej i bujniej.

Dowiedz się, czym są linie kroplujące oraz gdzie można je stosować. Poznaj korzyści wynikające z odpowiedniego systemu nawadniania. Sprawdź, jakie są rodzaje i właściwości linii kroplujących i poznaj praktyczne wskazówki dotyczące ich montażu.

Czym są?

To przewody do równomiernego nawadniania roślinności w ogrodach, sadach i na wielu innych terenach. Składają się z przewodów z tworzywa sztucznego zakończonych emiterami, czyli kroplownikami emitującymi wodę.

Jakie korzyści zapewniają?

Linie kroplujące są niezwykle wydajnym sposobem nawadniania przestrzeni zielonych. Ich stosowanie zapewnia wiele korzyści zarówno roślinom, jak i ich właścicielom. Korzyści, jakie zapewniają linie kroplujące, to:

 • oszczędność wody,
 • oszczędność czasu, jaką zapewnia automatyzacja nawadniania,
 • zmniejszenie ryzyka wzrostu chwastów,
 • równomierne nawadnianie,
 • precyzja dostarczania wody do trudnodostępnych roślin i wprost do korzeni,
 • redukcja ryzyka wystąpienia u roślin chorób,
 • możliwość łącznego nawadniania i nawożenia,
 • utrzymanie stałej wilgotności gleby,
 • emisja niewielkich porcji wody – brak ryzyka zbyt obfitego nawodnienia,
 • optymalne nawadnianie roślin, których nie należy podlewać z góry.

Dowiedz się, gdzie można zamontować linie kroplujące, aby móc cieszyć się tak wieloma korzyściami.

Do czego można stosować?

Nadają się do stosowania w wielu miejscach i przy różnego rodzaju uprawach. Można zamontować je do podlewania:

 • żywopłotów,
 • trawników w parkach,
 • roślinności w szklarniach,
 • kwiatów w rabatach,
 • roślin w ogródkach,
 • roślin jagodowych i sezonowych na plantacjach,
 • pól,
 • zieleni wokół rezydencji.

Poznaj cechy linii kroplujących, które decydują o ich trwałości i użyteczności.

Jakie mają właściwości?

Właściwości linii kroplujących wynikają z ich budowy. Najważniejsze jej cechy to:

 • system filtracji – zapobiegają one zatykaniu się emiterów i powstawaniu osadów zmniejszających drożność;
 • solidnie zamontowany emiter – eliminuje ryzyko wypadnięcia z przewodu i strat wody;
 • elastyczność przewodu – linie kroplujące są zbudowane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Zapobiegają one pękaniu przewodów przy zginaniu lub nadepnięciu na nie
 • ochrona przed wrastaniem korzeni i porastaniem algami linie kroplujące posiadają chemiczne lub fizyczne zabezpieczenia przed ekspansywnymi roślinami. Chronią one przewody przed zniszczeniem;
 • neutralny kolor – linie kroplujące dostępne są w kolorze czarnym lub brązowym. Wtapiają się w krajobraz i nie zaburzają jego estetyki.

Jeszcze więcej korzyści pozwala uzyskać połączenie obrzeży z kratkami trawnikowymi.

Jakie są rodzaje?

Ze względu na ich budowę i specjalne funkcje linie kroplujące dzieli się na kilka rodzajów.

Naziemne

Linie kroplujące naziemne to standardowe systemy nawadniające. Nadają się do stosowania w miejscach o równej powierzchni.

Podziemne

Linie kroplujące podziemne cechuje specjalna budowa kroplownika. Umożliwia ona nawadnianie tam, gdzie nie poradzą sobie zwykłe zraszacze. Idealne miejsca do stosowania linii podziemnych to zielone dachy i pasy zieleni przy ulicach. Linie kroplujące podziemne są wyposażone w system ochrony przed wrastaniem korzeni w przewody.

Z kompensacją ciśnienia

Linie kroplujące z kompensacją ciśnienia to linie z wysokim współczynnikiem CV. Oznacza on stopień równomierności przepływu wody.

Ważną cechą linii z kompensacją ciśnienia jest specjalna budowa emiterów. Dzięki niej emitery wypuszczają wodę pod stałym ciśnieniem. Linie kroplujące z kompensacją ciśnienia nadają się do nawadniania terenów nierównych. W równym stopniu rozprowadzają wodę na obszarach położonych wyżej i niżej względem innych.

Warto dowiedzieć się, jak przygotować się do montażu linii kroplujących.

Linie kroplujące z kompensacją ciśnienia

Montaż linii kroplujących nie jest rzeczą trudną. Aby zwiększyć wydajność nawadniania i nie wyrządzić roślinom szkody, montaż należy zaplanować.

Zorientuj się w przepuszczalności gleby w różnych miejscach ogrodu. Linie kroplujące powinny nawadniać przede wszystkim te miejsca, w których jest najbardziej sucho. Powinny też omijać swym zasięgiem obiekty takie jak meble ogrodowe, narzędzia czy kompostowniki.

Montując linie kroplujące, ułóż je tak, by emitery wypuszczały wodę bocznie, czyli wprost do korzeni.

Ile kosztują linie kroplujące?

W naszej ofercie dostępne są w przystępnych i zróżnicowanych cenach. Możesz nabyć nasze produkty za około 60 zł do około 320 zł.

Dlaczego warto kupić linie kroplujące w Edufolie.pl?

Jesteśmy znanym producentem technologii ogrodniczych o najwyższym standardzie. Od lat zapewniamy naszym Klientom satysfakcję, oferując im:

 • wyjątkowo wytrzymałe i żywotne linie kroplujące,
 • szybkie i niezawodne dostawy,
 • najwyższej jakości obsługę Klienta,
 • konkurencyjne ceny, a w nich najwyższą na rynku jakość,
 • kompleksowe doradztwo przy wyborze produktu.

O jakości naszych produktów i usług przekonało się już wielu odbiorców. Zapoznaj się z naszą ofertą..

Zamów linie kroplujące w naszym sklepie i ciesz się wypoczynkiem wśród bujnej roślinności

Przekonaj się, jak wiele czasu i energii zyskujesz, montując w swoim ogrodzie linie kroplujące dobrej jakości. Zapewnij swoim roślinom i uprawom najlepsze nawodnienie, a sobie czas i piękne otoczenie na wypoczynek.

Zamów już teraz linie kroplujące w naszym sklepie internetowym lub zadzwoń, by dowiedzieć się więcej.Zobacz produkty