Geowłóknina PES 100g 0,5x50mb Zobacz większe

Geowłóknina PES 150g 1,5x50mb

Nowy produkt

Geowłóknina Poliestrowa 150g 1,5x50mb

Więcej szczegółów

47 Przedmioty

199,99 zł brutto

Więcej informacji

Geowłóknina

Produktem, z którego jesteśmy szczególnie dumni jest wysokojakościowa geowłóknina. Materiał ten świetnie sprawdza się przy budowie chodników i podjazdów, zapobiegając wypłukiwaniu się gruntu. Geowłóknina ma także wiele innych zastosowań, chociażby przy oczkach wodnych, „zielonych dachach” czy do drenażu opaskowego wokół elewacji budynków.

Sprawdź, jakie jeszcze możliwości kryje w sobie nasza geowłóknina.

 

Chodniki i ścieżki wokół domu

Geowłóknina poliestrowa pełni funkcję materiału konstrukcyjnego, może być więc wykorzystywana podczas budowy dróg, chodników oraz przydomowych tarasów.
Pozwala na swobodny przepływ gazu i wody, jednocześnie hamując migrację cząsteczek gruntu do podbudowy. Efektem takiej niepożądanej migracji gruntu może być wypłukiwanie się żwiru lub piasku w wyniku działania czynników atmosferycznych, takich jak deszcz czy mróz. Przez to właśnie płyty chodnikowe mogą się chwiać, a tarasy stają się niestabilne.

02podjazd

Podjazd do garażu lub podjazd tymczasowy (budowa)

Geowłókninę poliestrową układa się pomiędzy warstwami ziemi, aby znacznie poprawić parametry mechaniczne podłoża. 
Sprzęt budowlany wykorzystywany w trakcie budowy wywołuje naprężenie mechaniczne, które przejmuje na siebie geowłóknina. Podobnie dzieje się podczas późniejszego użytkowania domu. Dzięki niej podłoże nie zapada się.

03drenaz

Drenaż opaskowy wokół elewacji budynków

Użycie geowłókniny poliestrowej pozwala uniknąć lokalnych podtopień na terenie działki oraz w budynku. 
Dzieje się tak, ponieważ ochrania ona instalację drenarską przy budynku, nie dopuszczając do uszkodzeń mechanicznych czy zamulenia.

Zielone dachy

Geowłóknina doskonale sprawdza się w warunkach miejskich, nawet w tak dużym mieście jak Wrocław. 
Jest idealnym materiałem do konstrukcji zielonych dachów i tarasów. Jej właściwości filtracyjne oraz wysoka wytrzymałość na przebicia pozwalają na utrzymanie gruntu razem z sadzonkami na stałym obszarze.

05drenaz oczyszczalnia

Drenaż wokół przydomowych oczyszczalni ścieków

Nie jest tajemnicą, że jedynie drożny drenaż przynosi zadowalające efekty. 
Dzięki wykorzystaniu geowłókniny niepożądany grunt, taki jak błoto czy muł, jest zatrzymywany przed przedostaniem się do drenarskiej warstwy okalającej rury. W ten sposób nie blokuje on funkcjonowania systemu.

06baseny

Baseny i oczka wodne

Stosowane zazwyczaj w oczkach wodnych czy basenach folie są dość cienkie i skłonne do uszkodzeń mechanicznych. 
Doskonałym rozwiązaniem jest geowłóknina, której zaletą jest to, że może ochronić folie przed przebiciami zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Gwarantuje także szczelność, pomimo zmieniających się temperatur.