Agrotkanina czarna  110g 1,6x100 Zobacz większe

Agrotkanina czarna 110g 1,6x100mb

Nowy produkt

Agrotkanina czarna 110g 1,6x100mb

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

Ostatnie egzemplarze!

379,99 zł brutto

Więcej informacji

Mata ściółkująca, czyli agrotkanina podobnie jak agrowłóknina dostępna jest w kolorze czarnym. To, co nasz sklep prezentuje poniżej to agrotkanina czarna, jeden z najpopularniejszych modeli. Materiał składa się z włókien polipropylenowych. W zależności od grubości tkaniny zwiększa się jej cena, ale również trwałość. Dzięki szerokiej ofercie wymiarów, każdy jest w stanie dobrać odpowiedni do potrzeb rozmiar. Agrotkanina jest współcześnie najlepszą alternatywą dla tradycyjnych metod usuwania chwastów. To jeden z najlepszych sposobów oczyszczania gleby, który pozwala cieszyć się pięknem roślin i odpoczynkiem w ogrodzie. Matę ściółkującą mogą stosować zarówno profesjonalni ogrodnicy, jak i amatorzy.

Zastosowanie i zalety stosowania

Mata ściółkująca doskonale sprawdza się w ogrodach ozdobnych, owocowo-warzywnych i szklarniach. W przypadku tych pierwszych agrotkanina doskonale będzie pasować do rabat z drzewami, krzewami ozdobnymi, czy roślinami iglastymi. Lepiej nie używać jej w miejscach, gdzie mają być posiane rośliny jednoroczne lub cebulki np. tulipanów. Dla uzyskania lepszych walorów estetycznych warto przykryć materiał żwirem, różnego typu kamieniami czy korą sosnową. Agrotkanina będzie także świetnym rozwiązaniem w szklarni i przydomowym ogródku warzywnym lub owocowym. Można ją stosować przy uprawie truskawek, ogórków, czy pomidorów. Zabezpiecza grządki przed chwastami, pozwala zachować odpowiednią temperaturę oraz wilgotność gleby, co sprawia, że owocowanie może być przyspieszone nawet o kilkanaście dni. Dodatkowo zapewnia czystość owoców, które nie leżą bezpośrednio na ziemi. Dobrym rozwiązaniem jest to, iż agrotkanina posiada namalowanie linie, które ułatwiają sadzenie roślin w równych odstępach.

Zalety produktu:

  • poprawa warunków rozwoju roślin,
  • nie wpływa na pH gleby,
  • ogranicza wzrost chwastów w stopniu znaczącym,
  • przepuszcza wodę i składniki mineralne,
  • utrzymuje właściwą pulchność i wilgotność gleby,
  • nie ulega procesowi gnicia,
  • jest trwały,
  • wytrzymały na działanie promieni słonecznych,
  • umożliwia przenikanie nawozów do gleby (płynnych oraz granulowanych).

Ważną rzeczą jest właściwy montaż agrotkaniny. Należy oczyścić powierzchnię pod matą, usunąć wszelkie chwasty i kamienie. Dobrze, aby teren był wyrównany. Po ułożeniu maty można sadzić rośliny. Do wykonania otworów w tkaninie wykorzystać można nożyczki. Dla dokładnego przymocowania jej do podłoża nalezy użyć specjalnych szpilek lub kotwic mocujących, które przypominają swego rodzaju gwoździe.